Skontaktuj się z nami:
 797-897-102

Serwis Dierre

Już od ponad dziesięciu lat zajmujemy się serwisem drzwi firmy Dierre.

W tym czasie dobrze poznaliśmy konstrukcję, funkcjonowanie oraz typowe problemy nękające produkty tego włoskiego producenta.

Nasze usługi to:

 • Wymiana wkładki zamka Dierre (wymiana kluczy)
 • Wymiana zamków głównych Atra
 • Naprawa opadającej klamki
 • Montaż zamków dodatkowych
 • Awaryjne otwieranie zablokowanych zamków
 • Otwieranie drzwi Dierre bez kluczy
 • Konserwacja, serwis zamków
 • Regulacja drzwi

Dlaczego warto zlecić serwis drzwi Dierre właśnie nam?

 • kilkunastoletnie doświadczenie
 • rozsądne ceny usług i zamków
 • krótkie terminy oczekiwania na usługę
 • miła, profesjonalna obsługa
 • gwarancja na wykonaną pracę

Więcej o drzwiach Dierre.

Drzwi włoskiej firmy Dierre to obecnie jedne z najpopularniejszych na terenie Warszawy. Deweloperzy budujący nowe osiedla, często decydują się na współpracę z tym producentem, ze względu na atrakcyjny design, solidną konstrukcję drzwi oraz fakt ,że firma Dierre jest w stanie dostarczyć na budowany obiekt zarówno drzwi do mieszkań, jak i drzwi przeciwpożarowe do przejść i pomieszczeń technicznych.

Drzwi Dierre stosowane w mieszkaniach, możemy podzielić na trzy grupy ze względu na rodzaj zamka. Najczęściej spotykane są drzwi z pojedynczym zamkiem piórowym Atra. Są one wyposażone tylko w jeden zamek z kluczem o długości 10 lub 12 centymetrów. Zamek ten, zamyka drzwi czterema ryglami w połowie ich wysokości, jednym ryglem u góry oraz jednym ryglem tuż nad podłogą.

Zamek Dierre pojedynczy       

Drugą grupą są drzwi z zamkiem dwusystemowym. Zamek tego typu wyposażony jest w długi, piórowy oraz  zamek pomocniczy z małym, płaskim kluczem i pokrętłem od strony wewnętrznej. Zamek pomocniczy jest umiejscowiony kilka centymetrów poniżej zamka piórowego i zamyka drzwi tylko dwoma ryglami na swojej wysokości.

Trzecią grupą są drzwi Dierre z zamkiem CYLINDRO współpracującym z wkładką euro-profil. Drzwi te nie mają dużego klucza piórowego Atra, a jedynie mały płaski kluczyk oraz pokrętło służące do zamykania/otwierania od strony mieszkania.

    

Niestety drzwi z wkładką euro-profil, zamiast zamka piórowego stosowane były rzadko, prawdopodobnie ze względu na wyższą cenę. Oszczędność w tym przypadku jest mocno nieuzasadniona gdyż są to jedyne drzwi Dierre, które oparły się pladze tzw. białych włamań. Niestety wadą zamka Cylindro jest wadliwy mechanizm klamki. Jego uszkodzenie powoduje opadanie klamki po zaryglowaniu drzwi i może być przyczyną zablokowania zamka.

Duża liczba włamań, do których dochodziło w latach 2014-2017 pokazała, że zamek piórowy Atra nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Firma Dierre udoskonaliła jego konstrukcję dodając dodatkowe zabezpieczenie Lock Trap, ale dopiero najbliższe lata pokażą na ile jest ono skuteczne.

Niestety zamki piórowe Atra stosowane w drzwiach Dierre, nie należą także do najtrwalszych. Zazwyczaj zużywają się po około dziesięciu latach eksploatacji ale zdażało się, że problemy z drzwiami pojawiały się już po trzech latach od ich montażu.

Dwoma czyńnikami przyspieszającymi zużycie zamka są niewłaściwe ustawienie drzwi skutkujące ciężką pracą zamka oraz używanie wytartych lub uszkodzonych kluczy.

Podsumowując, drzwi Dierre ze względu na masywna budowę i ilość rygli można uznać za udaną konstrukcję, ale należy zwracać uwagę na ich funkcjonowanie i w przypadku nieprawidłowości zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi regulację lub naprawę.

 

Nasze usługi

 Regulacja drzwi Dierre.

Nie należy lekceważyć oporów występujących przy zamykaniu czy otwieraniu drzwi, gdyż znacznie skracają one żywotność zamka. Często wystarczy tylko regulacja drzwi Dierre, by przywrócić wszystko do normy.

 Wymiana wkładki zamka Dierre.

Jeśli zostały zgubione klucze do drzwi lub dostały się w niewłaściwe ręce, możemy wymienić wkładkę zamka Dierre,  wymieniając w ten sposób klucze. Należy pamiętać też, że klucze Dierre mają tendencję do ścierania się, dlatego raz na kilka lat lub po wystąpieniu pierwszych problemów, potrzebna jest wymiana wkładki zamka Dierre wraz z kluczami.

 Montaż zamka dodatkowego do drzwi Dierre.

Mimo iż, producent nie przewiduje tego typu rozwiązania, świadczymy usługi montażu zamka dodatkowego do drzwi Dierre. Nie jesteśmy zwolennikami działania wbrew zamysłom producenta, ale spotkając się z wieloma zapytaniami ze strony naszych Klientów, którzy z różnych przyczyn potrzebowali drugiego zamka w drzwiach Dierre, postanowiliśmy poszerzyć ofertę o tego typu usługę.

Wymiana zamka Dierre Atra na zamek Euro-Profil

W sytuacji, gdy zamek Dierre się zacina, a wymiana wkładki nie przyniesie poprawy, pozostaje nam jedynie wymiana głównego zamka rozporowego na nowy. W swojej ofercie posiadamy oryginalne zamki Dierre Cylindro oraz trwalsze zamienniki firmy Cipierre. Zdecydowanie polecamy wymianę zamka drzwi Dierre na odpowiednik współpracujący z wkładką Euro-Profil.

5 korzyści tego rozwiązania:

 1. Poprawa bezpieczeństwa.

      Pozbywamy się zamka ATRA, którego wadliwa budowa była przyczyną wielu włamań.

 1. Bezawaryjność.

      Zamek Dierre, ze względu na swoją złożoną budowę, potrafi zablokować się już po trzech latach użytkowania. Stosowany przez nas zamiennik jest dużo prostszy i solidniej wykonany, dzięki czemu pracuje bezawaryjnie przez wiele lat.

 1. Mały, wygodny klucz

      Pozbywamy się dużego klucza piórowego

 1. Wygoda w codziennym użytkowaniu.

     Od strony wewnętrznej drzwi zamykamy/otwieramy bez użycia klucza, za pomocą pokrętła.

 1. Swoboda wyboru.

      Wykonując wymianę zamka drzwi Dierre proponujemy naszym Klientom do wyboru wkładki różnych producentów m.in. EVVA, GERDA, LOB, ABUS.

W przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, właściciel może własnoręcznie wymieniać wkładkę wybierając z oferty wszystkich producentów na rynku.

 

Bez względu na to, co dzieje się z Państwa drzwiami firmy Dierre, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług serwisu zamków Zamek-SOS.

Wybierając Zamek-SOS, macie Państwo pewność, że praca będzie wykonana z zachowaniem najwyższej staranności, użyte materiały będą najlepszej jakości, a kwota rachunku możliwie najniższa.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.